Alınan karara vatandaştan büyük tepki
Tarih: 07-09-2016 22:16:00 + -


Tekel arazisinin Şehir Üniversitesine verilmesinden sonra Sema Hastanesinin de Bezmi Alem Vakıf Üniversitesine devredilme kararına bölge halkından büyük tepki geldi. ‘Ne oldu da bir ay içinde karar değiştirildi, anlamak mümkün değil.'

Alınan karara vatandaştan büyük tepki

Vatandaşlar “Bizleri paralı hizmet almaya zorlayanları verdikleri karar için, bir kez daha düşünmeye davet ediyoruz” dediler.

 

Tekel arazisinin Şehir Ünivesitesine verilmesinden sonra aynı bölgede bulunan, Fatih Üniversitesi Sema Uygulama ve Araştırma Hastanesinin Bezmi Alem Vakıf Üniversitesine devredilmesi bölge halkı tarafından tepkiyle karşılandı.

 

 

Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal (OHAL) Kararnamesi kapsamında Hazineye devredilen Fatih Üniversitesi Sema Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ek hizmet binası olarak yeniden hizmete başladı. Yöneticiler "Vatandaşlar hastaneden hizmet almak için hem Merkezi Hasta Randevu Sistemi üzerinden hem de 182 çağrı merkezini arayarak randevularını kolaylıkla alabilirler. Erişebilir, sürdürülebilir ve kaliteli, modern tıp hizmetini Sağlık Bakanlığının akademik kadrosuyla, herhangi bir ek ücret almadan, katılım payı almadan SGK güvencesi altında sağlıyoruz." açıklamasına bulunmuşlardı. Bu açıklama büyük bir ilgi görmüştü.

 

Bölgedeki hasta yoğunluğunu gideren ve yapılan hizmetlerle vatandaş memnuniyetini yükselten Dr Lütfü Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesi Dragos Hizmet Binasının, paralı hizmet sunan Bezmialem Vakıf Üniversitesine devredilmesinin çok büyük bir hata olduğunu ifade eden bölge halkı” yeni ek binada mükemmel hizmet alıyorduk, yoğunluklar azalmıştı, hizmet kalitesi iyiydi, üstelik herhangi bir ek ücrette ödemiyorduk. Herhalde Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Birliği ve İl Sağlık Müdürlüğü bir araya gelip vatandaşa eziyet çektirmek için bu kararı aldılar. Dragos ek binanın devrinden sonra geçen süre içinde yaklaşık 15 bin hastanın mükemmel hizmet alması, onların memnuniyet ifadelerini anlamakta zorluk çeken, Bakanlık yetkililerine birilerinin bunu iletmesini istiyoruz. Bizleri Vakıf Üniversitelerine mahkum etmeyin. Eğer amaç hasta memnuniyeti ise biz çok memnunuz,diyen vatandaşlar, gerisi teferruattır....” diyerek tepkilerini bir kez daha gösterip, alınan karardan dönülmesini istediler.
Bu haber 4702 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ