Halk Ozanı Aşık Daimi Kartal'da Anıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Halk Ozanı Aşık Daimi Kartal'da Anıldı
Abone ol
Kartal Belediyesi, halk ozanı Aşık Daimi olarak bilinen İsmail Aydın’ı anmak için bir etkinlik düzenledi. Aşık Daimi'nin vefatının 40. yılı dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte, halk ozanının sanat yaşamı, söyleşi ve dinletilerle anıldı. Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anma programı Kartal Belediyesi, Erzincan 24 Doğa ve Kültür Varlıkları Koruma Derneği ve MESAM (Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) tarafından hazırlandı.

Söyleşi ve müzik dinletisinin yapıldığı anma programına; Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen Başkan Yardımcısı İmam Aydın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Mustafa Kul, 24. dönem CHP Milletvekili Erdal Aksünger, CHP Kartal İlçe Başkanı Süleyman Uzunok, Demokrat Parti Kartal İlçe Başkanı Eray Ekin, Gelecek Partisi Kartal İlçe Başkanı Egemen Ünek, Aşık Daimi’nin ailesini temsilen Süleyman Akkuş, MESAM Başkanı Recep Ergül, siyasi parti ilçe yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Aşık Daimi’nin sevenleri katıldı. Etkinliğin sunuculuğunu İlknur Kaplan üstlenirken, Türk Halk Müziği sanatçıları Gülcan Kaya Aral ve Erkan Özbey en güzel türküleri dinleyiciler için seslendirdi.

Etkinlik, Mustafa Kul, Prof. Dr. Armağan Coşkun, Recep Ergül ve Cem Kaya’nın  ünlü halk ozanı hakkındaki düşüncelerini ve anılarını anlatmasıyla başladı. Ardından Aşık Daimi'nin eserlerinin okunduğu bir konser gerçekleştirildi. Aşık Daimi'nin sevilen türküleri Türk Halk Müziği sanatçıları tarafından seslendirildi. Konser, Aşık Daimi'nin sevenleri tarafından büyük ilgi gördü. Konserde ünlü sanatçı Nilüfer Akbal da sahneye davet edilerek türkülerini seslendirdi. Etkinlik sonunda katılımcılara plaket ve çiçek takdim edildi.

 

 

 

 

 


Binlerce Kartallı Belediyenin Açık Hava İftarlarında BuluştuÖnceki Haber

Binlerce Kartallı Belediyenin Açık Hava...

Kartal Belediyesi Hatay’da 225 Bin Kişilik Yemek DağıttıSonraki Haber

Kartal Belediyesi Hatay’da 225 Bin Kişil...

Yorum Yazın