Kartal Belediyesi, LÖSEV’li Çocukları Ağırladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kartal Belediyesi, LÖSEV’li Çocukları Ağırladı
Abone ol
Kartal Belediyesi ve LÖSEV (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) iş birliğiyle, lösemi hastası çocuklar Kartal’da unutulmaz bir gün yaşadı. Yakacık Bayram Demirkol Parkı’nı ziyaret ederek, yeşilin ve doğanın tadını çıkaran çocuklar, Masal Müzesi’ni gezerek masalların büyülü dünyasına adım attı. Ardından ise kukla atölyesinde eğlence dolu anlar yaşadı.

Doğanın ve Temiz Havanın Tadını Çıkardılar

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlik kapsamında çocukların ilk durağı Yakacık Bayram Demirkol Parkı oldu. Burada önce kahvaltı yapan çocuklar, Kartal’ın en büyük parkı olan Bayram Demirkol Parkı’nda doğanın ve temiz havanın tadını çıkardı.

Masal Müzesi’nde Eğlence Dolu Anlar

Çocukların bir sonraki durağı ise Kartal Belediyesi tarafından hizmete sunulan Masal Müzesi oldu. Kukla Atölyesi’ne katılan çocuklar, öğretmenleri ile birlikte çoraptan kukla yaptı. Büyük bir heyecanla çoraptan kukla yapmayı öğrenen çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Günün, son etkinliğinde ise çocuklar Masal Müzesi’ni gezerek, dünya masalları hakkında bilgi edindi. Masalların büyülü dünyasına adım atan çocuklar öğrenerek eğlenme fırsatı da yakaladı. LÖSEV’li çocukların öğretmenleri ise, öğrencilerinin bu keyif dolu anlarını fotoğraflayarak ölümsüzleştirdi.

“Bugün, Çok Değerli Misafirlerimiz Var”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, herkesi lösemi hastalığı konusunda duyarlı olmaya davet ederek, “Bugün LÖSEV ile beraber çok önemli misafirlerimizi ağırladık. Onlar bizim için çok önemli ve değerli. Çocuklarımıza, Masal Müzesi’nde ve Bayram Demirkol Parkı’mızda unutulmaz bir gün yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kartal Belediyesi olarak, herkesi lösemi konusunda daha bilinçli ve duyarlı olmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.ATATÜRK" dizisinin yayından kaldırılması hk.Önceki Haber

ATATÜRK" dizisinin yayından kaldırılması...

“Mali Sorunlara Rağmen Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz”Sonraki Haber

“Mali Sorunlara Rağmen Çalışmalarımıza D...

Yorum Yazın