KARTAL MATEMATİK YARIŞMASI (KARMATYA) YAPILDI

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
KARTAL MATEMATİK YARIŞMASI (KARMATYA) YAPILDI
Abone ol
Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Kartal Matematik Yarışması” (KARMATYA), bu yıl Yavuz Selim Ortaokulu’nda 4 Mayıs Cumartesi günü yapılan oturumla gerçekleştirildi.

Kartal ilçesinde eğitim gören matematiğe gönül vermiş ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı yarışmaya, Kartal ilçesindeki tüm okullardan öğrenciler katıldı.

Sınavın yapılacağı okulu ziyaret ederek öğrencilere başarılar dileyen Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KIRAÇ, "KARMATYA sınavının Kartal İlçesinde bir gelenek haline geldiğini belirterek, öğrenci ve öğretmenlerin ilgisinin her geçen yıl arttığını ve projenin diğer ilçelere örnek olduğunu ifade etti. Doğru düşünme sanatı olan matematiğin hayatın en temel alanlarından olduğunu, düzenlenen matematik yarışmasının yaratıcı ve günlük hayattan seçilen problemlerinin Kartal İlçesinin deneyimli Matematik öğretmenleri tarafından büyük bir titizlik ve gizlilik içerisinde hazırlandığını söyledi. KARMATYA ile öğrencilerin matematiğe olan ilgisinin arttırılması ve matematik kültürünün yayılmasının hedeflendiğini belirten Mustafa KIRAÇ, tüm öğrencilere başarılar diledi."


Afet İşleri Müdürlüğü Ekipleri Sağanak Yağmur Altındaki Tatbikat İle Geceyi Hareketli GeçirdiÖnceki Haber

Afet İşleri Müdürlüğü Ekipleri Sağanak Y...

Kartal Belediyesi’nden Trafik ve İlk Yardım Haftası’nda Anlamlı SeminerSonraki Haber

Kartal Belediyesi’nden Trafik ve İlk Yar...

Yorum Yazın