Kartal, Ramazan Bayramı’na Hazır

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kartal, Ramazan Bayramı’na Hazır
Abone ol
Ramazan Ayı’nın sonlarına doğru yaklaşırken Kartal Belediyesi’nin vatandaşların daha huzurlu ve sağlıklı bir ortamda Ramazan Bayramı’nı kutlamaları için gerçekleştirdiği hazırlıklar da başladı.

Kartal Belediyesi Temizlik ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile Sosyal Yardım Hizmetleri ekipleri, başta ibadethaneler olmak üzere pek çok farklı noktada temizlik çalışmalarını başlattı. Kartal’da Ramazan ayı nedeniyle halkın güvenli ve temiz bir ortamda ibadetini gerçekleştirmesi için başlatılan temizlik seferberliği kapsamında 79 cami ve 3 cem evinin temizliği bayram öncesinde yeniden yapıldı. Temizlenmesi gereken alanlar ekipler tarafından kontrol edilirken; vatandaşlardan ve görevlilerden gelen talepleri de değerlendiren ekipler, camilerin ve cem evlerinin iç bölümlerini de köşe bucak temizledi. Halılar makinalarla yıkanarak kurutuldu.

İbadethanelerin içi dışında çevresinde de çalışmaları yürüten ekipler, hem ot temizliği hem de yıkama gibi işlemleri de gerçekleştirdi. Koruyucu kıyafetler giyen ekipler, ot biçme ve temizlik işlemleriyle çevre temizliği yaparken, camilerin avluları da basınçlı su kullanılarak yıkandı. Bayrama hazırlık kapsamında çalışmalar devam ederken, genel temizlik çalışmaları da ilçe genelinde titizlikle devam ettiriliyor.Kartal Belediyesi’nden Ramazan Bayramı’nda Mezarlıklara Ücretsiz Ulaşım HizmetiÖnceki Haber

Kartal Belediyesi’nden Ramazan Bayramı’n...

Vedat Günyol Deneme Ödülü’nü ‘Gemilerle Seyahat Eden Sözcükler’ KazandıSonraki Haber

Vedat Günyol Deneme Ödülü’nü ‘Gemilerle...

Yorum Yazın