Kartal’da, Organ Bağışının Önemine Dikkat Çekildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kartal’da, Organ Bağışının Önemine Dikkat Çekildi
Abone ol
Kartal Belediyesi ve Sağlık Bakanlığı iş birliği ile ‘3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası’ kapsamında, belediye personeline yönelik ‘Organ Bağışı’ semineri gerçekleştirildi.

Kartal Belediyesi, belediye personeline yönelik sağlık seminerleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Belediye personelini ve kamuoyunu bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacı ile gerçekleştirilen seminerlerden bir diğeri de Kartal Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşti. ‘Organ Bağışı’ konusunun Dr. Gökçenur Kıldan tarafından etraflıca ele alındığı seminere Kartal Belediyesi personeli katılım sağladı.

Konuşmacı Dr. Gökçenur Kıldan; “organ nakli ve organ bağışı nedir, kimler organ bağışı yapabilir, alınan organlar kimlere nakledilir ve organ bağışı nerelere yapılır?” başlıkları üzerinden değerli mesleki bilgi ve tecrübelerini 1 saat boyunca katılımcılara aktardı.

Seminerin sonunda, organ bağışı gerçekleştirmek isteyen katılımcılar, doldurdukları formları, Sağlık Bakanlığı görevlilerine teslim etti.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da gerçekleşen sağlık seminerlerinin önemine dikkat çekerek; “Kartal Belediyesi olarak, komşularımızın sağlığını çok önemsiyoruz. 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası kapsamında önemli bir seminere ev sahipliği yaptık. Katılım gösteren tüm komşularımıza ve belediye personelimize teşekkür ediyoruz” dedi.Kartallı Çocukların Eğitim Hayatı, Sanat Akademisi İle ZenginleşiyorÖnceki Haber

Kartallı Çocukların Eğitim Hayatı, Sanat...

AK PARTİ KARTAL TEŞKİLATI İŞADAMI VE SANAYİCİLERLE EKONOMİYİ KONUŞTU.. EBUBEKİR TAŞYÜREK; “KARTAL İLÇE EKONOMİSİ 2009 DAN BERİ CİDDİ KAN KAYBINA UĞRADI….”Sonraki Haber

AK PARTİ KARTAL TEŞKİLATI İŞADAMI VE SAN...

Yorum Yazın