GELENEKSEL YEREL BASIN BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR." İSTİKRARLI BÜYÜMEMİZ SÜRÜYOR.421.671 EMEK ,ÖMÜR VE GÖNÜL VERENLERE TEŞEKKÜRLER."

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
GELENEKSEL YEREL BASIN BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR." İSTİKRARLI BÜYÜMEMİZ SÜRÜYOR.421.671 EMEK ,ÖMÜR VE GÖNÜL VERENLERE TEŞEKKÜRLER."
Abone ol
Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 Nolu Şube bölgemizde yayın yapan basın mensupları ile bir araya gelerek eğitim-öğretim yılını değerlendirdi.6 Haziran 2024 Perşembe günü Pendik PenCR Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantı kahvaltı ile başladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen organizasyon kahvaltı sonrası basın açıklamaları ile devam etti.

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 Nolu Şube Basın Sorumlusu Emre ŞAHİN'in açılış ve selamlama konuşması ile başlayan toplantıda 2023-24 sezonunun değerlendirilmesi ve öğretmenlerin genel istek ve talepleri konuşuldu.

Şube Başkanı Bilal DURAN; Öğretmenlik Meslek Kanunu, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" Yeni Müfredat, Öğretmene Şiddet, Yönetici Atama Yönetmeliği ve Öğretmen Alımlarında Mülakat konuları ile ilgili görüşlerini anlattı.

Müfredatın sadeleştirilmesi ve içeriğinin geliştirilmesini olumlu bulan Şube Başkanı Bilal Duran, özellikle ahlak, erdem konularının müfredatta yer alması ve teknolojik gelişmelerin takip edilip müfredatın uyumlu hale getirilmesinin olumlu olduğunu belirtti.

Duran, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olmanın verdiği yetkinin ve sorumluluğun gücüne inanarak dünya gündemindeki Filistin İsrail olaylarına da değindi. Müslüman coğrafyanın Filistin gibi Suriye'de de Irak'ta da bu benzer kadere mahkum olduğunu ama buna karşı koymak için eğitim öğretiminde net bir duruşta olması gerektiğini söyledi.

Mülakat konusundaki görüşleri değerlendiren ve Öğretmen Alımlarında Mülakat konusunu sendikaları açısından da ele alan Şube Başkanı Bilal Duran eğitim fakültelerine öğrenci alırken mülakat yapılsın, o kadar sene emek veren mezun olan, memurluk sınavını kazanan öğrenciyi mülakat adı altında değerlendirmek doğru değil dedi.

Pendik'te öğretmenevi olmaması ile ilgili sorulan soru üzerine, talep ve isteklerinin olduğunu belirterek "Bölgemizde Pendik Tuzla Kartal Maltepe de taleplerimiz var,  ama gerek arsa gerek mali şartlar nedeniyle yapılamadı.  Konu ile ilgili çalışmalarımız sürüyor" dedi.

 Soru cevap kısmından sonra, Eğitim Bir Sen yöneticileri katılan gazetecilere teşekkür etti ve toplantı sona erdi.


 


Başkan Gökhan Yüksel, Marmara Belediyeler Birliği Encümen Toplantısı’na KatıldıÖnceki Haber

Başkan Gökhan Yüksel, Marmara Belediyele...

Kartal Belediyesi, Riskli Konutların Yıkımına Devam EdiyorSonraki Haber

Kartal Belediyesi, Riskli Konutların Yık...

Yorum Yazın