Kartal’a Yeni Sağlık Tesisi Geliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kartal’a Yeni Sağlık Tesisi Geliyor
Abone ol
Kartal Belediyesi’nin Sağlık Müdürlüğü ve poliklinik hizmetlerinin yürütüleceği ‘Sağlık İşleri Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası Poliklinik Hizmetleri Merkezi’nin açılmasına sayılı günler kaldı. Başkomutan Caddesi üzerinde yer alan yeni poliklinik tesisinin inşaatının büyük bölümü bitirildi ve tefrişat ile donanımlarının tamamlanmasına başlandı.

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün kiralık binadaki mevcut hizmet noktasından taşınacağı yeni sağlık tesisinde daha önce yapılamayan MR görüntüleme, röntgen, USG (ultrason) gibi görüntüleme hizmetlerinin yanı sıra; müşahede alanı ve daha donanımlı laboratuvar bulunuyor.

Mevcut müdürlük binasına 500 metre uzaklıkta olan yeni bina, Kartal Belediyesi’nin öz kaynakları ile kentsel dönüşüm alanında inşa edildi.

Kartallılar’a daha iyi ve kapsamlı hizmet sunmak amacıyla hazırlanan ‘Sağlık İşleri Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası Poliklinik Hizmetleri Merkezi’nde bebek bakım odası yer alıyor.

Yaşlı ve engelli vatandaşların erişiminin çok kolay olduğu yeni polikliniğin içinde Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve idari bölümleri de yer alıyor.

Hazırlıkların tamamlanmasının ardından yaklaşık 1 ay içinde açılması planlanan poliklinik binasında, ilk basamak sağlık hizmetleri yürütülerek hem bölge halkının ihtiyaçları karşılanacak, hem de çevredeki kamu hastanelerin yükü azaltılmış olacak.“MEHMET AKİF VE İSTİKLAL BİLİNCİ” konulu konferans nefes kesti.Önceki Haber

“MEHMET AKİF VE İSTİKLAL BİLİNCİ” konulu...

Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi ve Bakan Osman Bak’tan, amatör spor kulüplerine müjde -“Maltepe’deki bütün amatör spor kulüplerine 100 er bin TL nakdi destek vereceğiz”Sonraki Haber

Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi...

Yorum Yazın