TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’nin yıl sonu, ‘’SANAT ŞÖLENİ’’ büyük beğeni topladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’nin yıl sonu, ‘’SANAT ŞÖLENİ’’ büyük beğeni topladı
Abone ol
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının sonlarına yaklaştığımız bu günlerde Tuzla Halk Eğitimi Merkezi yıl sonu sergisi her yıl olduğu gibi yine ilgi odağı olmayı başardı. Protokulun yoğun ilgi gösterdiği sergi birbirinden renkli karelere ev sahibi oldu.

Protokolde Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve eşi, Belediye başkan yardımcısı Sinem Gülenç ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır ve eşi, Devlet Hastanesi Başhekimi, Tuzla Kaymakamlığı Yazı işleri Müdürü, Nüfus İşleri Müdürü, Tuzla Müftüsü, Bostancı Halk Eğitim Müdürü, Gebze Halk Eğitim Müdürü, okul müdürleri ,müdür yardımcıları, öğretmenler,sivil toplum kuruşları temsilcileri ve vatandaşların yoğun katılımı ile serginin açılışı gerçekleşti.

     Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cihan Bingöl " Cam ve gümüş atölyelerinin çalışmaları ziyaretcileri adeta büyüledi.El sanatları kurslarında itinayla hazırlanan ,evlerimizi süsleyen çalışmalar el emeği ve göz nurunun kanıtıydı. Giyim kurslarında yapılanlar moda defilelerinde gördüklerimizi aratmıyordu.Geleneksel el sanatları arasında yer alan Hat ve Ebru çalışmaları görenleri hayrete düşürdü. Su kabağından yapılan gramafonlar ,ışıl ışıl parıldayan lambalar,abajurlar müthişti.Şeker hamurundan üretilen pastalar,çiçekler farklı bir ambiyansa sahipti. Takı tasarım kurslarında yapılan kolyeler, bileklikler. küpeler, bronşlar özellikle kadınlar tarafından beğeni topladı. Seramik, makrome kurslarında yer alan çalışmalar  diğerlerini aratmıyordu. İpek böceği kozalarından yapılan tablolar, takılar cidden nadiren görülen eserler arasındaydı. Filografi sanatının eşsiz zerafeti baş  köşeyi çoktan almıştı. Usta ressamların tablolarını aratmayan resimler tüm binanın duvarlarını hakkıyla süslemişti. Kısacası sanatla iç içe bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız Tuzla Halk Eğitimi Merkez Sergisini mutlaka ziyaret etmelisiniz."


 


İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’nde Bunkasai Etkinliği GerçekleştiÖnceki Haber

İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’n...

Başkan Gökhan Yüksel SODEMSEN Yönetimine SeçildiSonraki Haber

Başkan Gökhan Yüksel SODEMSEN Yönetimine...

Yorum Yazın