Vedat Günyol 8. Deneme Ödülü Yarışması İçin Başvurular Başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Vedat Günyol 8. Deneme Ödülü Yarışması İçin Başvurular Başladı
Abone ol
Kartal Belediyesi, yazar, yayıncı ve çevirmen Vedat Günyol anısına yapılan deneme yarışmasının 8’incisini düzenliyor.

 Yazım alanına giren sorunlar olmak üzere toplumsal yaşam içinde insanı ilgilendiren hemen her konuya eğilen ‘Yazarların Cumhurbaşkanı’ Vedat Günyol’u gelecek kuşaklara tanıtmak ve deneme alanındaki çalışmalarını desteklemek amacıyla tüm yazarların katılımına açık olarak düzenlenen “Vedat Günyol Deneme Ödülü”nün başvuruları alınmaya başlandı.  

Kartal Belediyesi, Türkiye Yazarlar Sendikası, Cumhuriyet Gazetesi, Pen Türkiye Yazarlar Derneği ve İstanbul Atatürk Lisesi Mezunlar Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilecek olan 8. Vedat Günyol Deneme Ödülü’ne adaylar, deneme tarzında yazılmış, yayımlanmış eserlerle katılabilecek. Başvurular 31 Temmuz-15 Kasım 2023 tarihleri arasında yapılacak. Başvurular posta yoluyla alınacak.

Eserler, Adem Uçar, Adnan Özyalçıner, Arif Kızılyalın, Celal Ülgen, Esila Ayık, Hali İbrahim Özcan, Hürriyet Yaşar, Hüseyin Köse, Haydar Ergülen, Rengin Cemiloğlu, Tahir Şilkan ve Uğur Kökden’den oluşan Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek.

 8. Vedat Günyol Deneme Ödülü’ne, 1’inciye 20 bin TL, Jüri Özel Ödülü’ne 10 bin TL, Genç Deneme Yazarı Ödülü’ne ise 10 bin TL değerinde ödül takdim edilecek. Ödüller Haziran 2024’de düzenlenecek olan 4. Kartal Kitap Fuarı’nda törenle sahiplerine verilecek.

Başvuru adresi; Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Yukarı Mah. Belediye Cad. No:6 Kartal/İSTANBUL

Tel:0216 280 58 06

ebrusahin@kartal.bel.tr

 


Kartal’da Çocuklar ve Gençler İçin Spor Dolu Bir YazÖnceki Haber

Kartal’da Çocuklar ve Gençler İçin Spor...

CHP TUZLA İLÇE BAŞKAN ADAYI AV. DENİZ UZUNYAYLA BİRLİK ÇAĞRISI YAPTI “ BİZ VARIZ VE BURADAYIZ....”Sonraki Haber

CHP TUZLA İLÇE BAŞKAN ADAYI AV. DENİZ U...

Yorum Yazın