-“Zafere adım kaldı. Başardık. Sonuçlarını 31 Mart’ta alacağız”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
-“Zafere adım kaldı. Başardık. Sonuçlarını 31 Mart’ta alacağız”
Abone ol
Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, MHP teşkilatıyla iftar programında buluştu. Anketlerde açık ara önde olduklarını söyleyen Kadem Ekşi, “Zafere adım kaldı. Bunu net olarak söylüyorum. Hep birlikte başardık, sonuçlarını da 31 Mart’ta alıyoruz” dedi.

  MHP Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, eşi Güleser Ekşi, MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Tamer Çakıroğlu, AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Erdoğan Akkaya, MHP Maltepe İlçe Başkanı Can Ildırı, Maltepe Ülkü Ocakları Başkanı Yasin Demir ve teşkilat mensupları katıldı.

“Sokaklar viran olmuş, kaldırımlar survivor parkuru gibi”

  Maltepe’nin biriken sorunlarını çözmek istediklerini söyleyen Kadem Ekşi “Sahada gerçekten yaşayan bir Maltepe için çalışmamız gerektiğini gördük. Adeta sokaklar viran olmuş, kaldırımlar survivor parkurları gibi. Derdimiz yaşam kalitesini yükseltmek, hayatı kolaylaştırmak. Bu kapsamda önemli adımları atmazsak, hepimizin yaşam kalitesinin düşeceğini biliyoruz. Çöküntü alanlarına kimse rağbet etmez” ifadelerini kullandı.

“15 yıldır kabul gibi Maltepe’nin tüm finansman ve kaynaklarını çarçur ettiler”

  Maltepe’nin CHP zihniyeti yönetiminde İstanbul’un en geri kalmış ilçelerinden biri haline dönüştüğünü vurgulayan Ekşi, “Üsküdar ile bizim finansman ve kaynaklarımız eşit. Nüfuslarımız da birbirine yakın. Üsküdar’ın her mahallesinde yüzme havuzu var. Kafeleri, kütüphaneleri var. Neden yok Maltepe’de. Sadece algı, manipülasyon, şov belediyeciliği ile geleceği inşa etmeye kalkan bu zihniyet, 15 yıldır bir kabus gibi Maltepe’nin tüm finansman ve kaynaklarını çarçur etti. Bu çapsızlara en büyük tokadı millet iradesi ile 31 Mart’ta sandıklarda atacağız. Dalga dalga bayrak bayrak büyük bir yürüyüş başlattık. Sonucunu da hasat vaktinde sandıkta alacağız” şeklinde konuştu.

“Açık ara önde olduğumuz bir seçim sürecindeyiz”

Teşkilat mensuplarına sandığa sahip çıkma çağrısında bulunan Kadem Başkan, “Açık ara önde olduğumuz bir seçim sürecindeyiz. Zafere adım kaldı. Bunu net olarak söylüyorum. Hep birlikte başardık, sonuçlarını da 31 Mart’ta alıyoruz. Kazanıyoruz, başardık. Allah’ın izni ile soncularını Pazar günü alacağız” diye konuştu.  

“Gazze’de büyük bir katliam devam ediyor”

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ise konuşmasında Gazze’de yaşanan katliama dikkat çekerek, “Ramazan’da kimi sofralar her türlü ürünle bezenmiş. Kimi sofralarda sadece su ve ekmek. Gazze’yi bir düşünün. Gazze’de İsrail’in devlet terörü çerçevesinde kadın çocuk demeden büyük bir katliam devam ediyor. İnsanlığın kazanımı ortak değerler var. Yaşama hakkı bunların başında geliyor. Sözüm ona dünyada her yıl ABD başta olmak üzere Fransa vs. insan hakları raporu yayınlar. Türkiye dahil bazı ülkelerin insan hakları konusunda bulundukları düzeyi ölçmeye çalışırlar. Şimdi bu devletler nerede. İnsanlığı katleden, devlet terörü icra eden, asimilasyon yapan, soykırım yapan bir devletin bekçiliğini yapıyorlar” açıklamalarında bulundu.

 

 


Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile birlikte Maltepeli iş insanları ile buluştu.Önceki Haber

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediy...

Başkan Yazıcı, şehit aileleri ve gazilerle iftar sofrasında buluştuSonraki Haber

Başkan Yazıcı, şehit aileleri ve gaziler...

Yorum Yazın