AK PARTİ KARTAL İLÇE TEŞKİLATI UĞUR MUMCU PLAN NOTU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YOĞUN KATILIMLA YAPILDI.

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AK PARTİ KARTAL İLÇE TEŞKİLATI UĞUR MUMCU PLAN NOTU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YOĞUN KATILIMLA YAPILDI.
Abone ol
AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen İmar Plan Notlarına İlişkin Bilgilendirme Toplantısı Uğurmumcu Mahallesi sakinlerinin yoğun katılımıyla Adnan Kahveci Cami Konferans Salonunda yapıldı.

Uğurmumcu Mahallesi sakinlerinin, site yöneticilerinin, STK başkanlarının yoğun ilgi gösterdiği toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

 

Selamlama konuşması için davet edilen AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, yoğun ilgi ve katılımdan dolayı mahalle sakinlerine teşekkürlerini bildirerek başladığı konuşmasını, “Uğurmumcu Mahallesinde uzun yıllardır beklenen İmar ve Kentsel Dönüşüm meselesinin çözümünde önemli bir aşama tamamlandı. Gecekondu Önleme Bölgesi olarak planlanmış Mahallenin Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın oluru ile hazırlanan İmar Plan Notları Meclis Üyelerimizin büyük gayretleriyle Kartal Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.” diyerek sürdürdü. Ebubekir Taşyürek sürece emeği geçen meclis üyelerine ve Çevre Şehircilik Bakanlığı yetkililerine özellikle teşekkür etti.

 

Programa konuşmacı olarak katılan; Kartal Belediyesi Meclis Üyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Avukat Muhammer Bektaş, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi İmar Komisyonu Üyesi inşaat Mühendisi Nizamettin Altıntaş ve Çevre Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Planlama Müdürü Şehir Plancısı Hamza Çakan’ın ayrı ayrı sunumlarının ardından soru cevap bölümünde geçildi. 

Daha sonra sürece ilişkin mahalle sakinlerinin her türlü görüş, katkı ve soruları sunum yapanlarca ayrı ayrı ve tek tek cevaplandırıldı. 

ÇÖZERSE AK PARTİ ÇÖZER !

Uğurmumcu Mahallemiz 775 Sayılı Gecekondu Kanunu Kapsamında 1982 Yılında Gecekondu Önleme Bölgesi ilan edildi. Her parselin İmar durumu sabitlendi. 

Örneğin;

10 Kat 30 dairelik binalar

5 Kat 15 dairelik binalar yapıldı. 

Günümüzde bu binalar Ekonomik ve Statik açıdan ömrünü doldurdu.

Dolayısıyla Kentsel Dönüşüm kaçınılmaz oldu.

Bu sorunun çözümü için 

Başta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve Toki ile birlikte Kartal Belediyesi gerekli çalışmaları tamamlayarak Belediye Meclisine getirildi.

Belediye Meclisinden OY Birliği alınan karar neticesinde ;

Mahallemizde yapılaşma şartlarını ( 10 Kat - 15 kata , 5  Kat - 8 Kat ) %50 oranında artırıyoruz. 

Toplam inşaat alanını aşmamak kaydıyla ; 30 dairelik binalar 45 daireye 

15 dairelik binalar 23 daireye çıkarılmış oldu.

Konunun teknik detayları salon Toplantımızda Uğurmumcu Sakini hemşehrilerimize tek tek anlatıldı.

Toplantının sonunda yeniden söz alan AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, programa katılan mahalle sakinlerine, sunum yapan ve soruları içtenlikle cevaplayan TOKi Istanbul Planlama Müdürü ve Meclis Üyelerine ayrı ayrı teşekkür ederek “Uğur Mumcu Mahalleli komşularımızın böyle bir bilgilendirmeye ihtiyacının olduğunu bu toplantıyla bir kez daha gördük. Bizler iyi ve kötü günde bütün Kartallı komşularımızın olduğu gibi Uğurmumcu Mahallesi sakini komşularımızın da yanında olacağız. Komşularımızın bu süreçle ilgili doğru bilgiye ihtiyacının olduğunu bir kez daha gördük. Çevre  Şehircilik Bakanlığımızla görüşüp Mahallemizde bir danışma ofisinin açılması gerektiğini bildireceğiz.” Uğurmumcu Mahallemize ve Kartal İlçemize hayırlı olsun “dedi.

 


Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi’nin, 3. Dönem 1. Oturumu GerçekleştirildiÖnceki Haber

Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi’nin, 3....

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek; Cumhuriyet'in Kuruluşunun 99. yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.Sonraki Haber

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Ta...

Yorum Yazın