“BURAK BORA’YA GEL; KAN VER, CAN VER!” BAŞKALARININ HAYATI SİZİN DAMARLARINIZDA AKIYOR!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
“BURAK BORA’YA GEL; KAN VER, CAN VER!” BAŞKALARININ HAYATI SİZİN DAMARLARINIZDA AKIYOR!
Abone ol
Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri 2013 yılından beri her sene kan ve kök hücre bağış kampanyası düzenliyor. Bu sene 10.sunu düzenledikleri kan ve kök hücre bağışı kampanyası, bağışçıların katkılarıyla varlığını sürdürüyor. Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri çeşitli hastalıklarla mücadele eden insanlara umut olmayı hedefliyor.

Kızılay ile beraber 2019 yılında 6.sını düzenleyerek, 1430 ünite kan ve 253 ünite kök hücre bağışıyla rekora imza atıp kan ve kök hücre bağışı bilincini yaydılar. 2022 yılında 1356 ünite kan ve 269 ünite kök hücre bağışı aldılar 2023 senesinde ise bir senelik üstün emeklerinin sonucunda 1541 ünite kan ve kök hücre bağışı toplayarak tekrar rekorlara imza attılar.. Bu yıl da hedefleri kendi   rekorlarını geçmek. Bundan daha da önemlisi; her sene daha fazla insana ulaşabilmek, insanlarakan bağışının gerekliliğini hatırlatmak ve herkesi kan bağışı yapmaya teşvik etmek.

Burak Bora öğrencileri, sizlerin de desteğiyle 10 Mayıs’ta düzenleyecekleri kan ve kök hücre kampanyasıyla olabildiğince çok insana umut olmak ve kan bağışı bilincini yaymak istiyorlar. Bu sene içerisinde Pendik Kaynarca Merkez Camii, Sabiha Gökçen Havaalanı, Anadolu Adalet Sarayı, Piazza AVM, Üsküdar Meydanı, Lapishan gibi İstanbul’un ve ülkenin farklı yerlerinde yaptıkları ve yapmaya da devam ettikleri bağışlarla amaçlarına ulaşmaya başladılar. 10 Mayıs 2024 Cuma Günü tarihinde gerçekleştirecekleri kampanyalarıyla beraber kendi rekorlarını kırarak insanlara umut olmayı diliyorlar.

Unutmayın ki başkalarının hayatı sizin damarlarınızda akıyor! Siz de 10 Mayıs’ta Burak Bora Anadolu Lisesine gelin; kan verin, can verin!


KARTAL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN, AKIL ve ZEKA OYUNLARI TURNUVASI GERÇEKLEŞTİÖnceki Haber

KARTAL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAF...

Kartallı Minikler Toprakla BuluştuSonraki Haber

Kartallı Minikler Toprakla Buluştu

Yorum Yazın