KARTAL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN, AKIL ve ZEKA OYUNLARI TURNUVASI GERÇEKLEŞTİ

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
KARTAL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN, AKIL ve ZEKA OYUNLARI TURNUVASI GERÇEKLEŞTİ
Abone ol
Bu yıl Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 6. Kez düzenlenen "Kartal Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası", İSTMARİNA AVM'de 6-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. İlçemiz okullarından seçilen öğrenciler, okul içi turnuvalarda gösterdikleri performanslarıyla yarışmaya katılma hakkı kazandılar.

İlkokul kategorisinde Hedef 5, Zıp Zıp, Barikat ve Mangala; Ortaokul kategorisinde Pentago, Mangala, Abalone, 9 Taş; Lise kategorisinde ise Reversi, Mangala, Kulami ve Abalone oyunlarıyla rekabet dolu bir atmosferde yarıştılar. Turnuva boyunca hem öğrenciler hem de veliler heyecan dolu anlar yaşadılar.

Turnuva açılışına Kartal Kaymakamı Edip ÇAKICI, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KIRAÇ, İstMarina Pazarlama Müdürü Sevda CANSU, okul müdürleri, öğretmen ve veliler katıldı.  Turnuvanın açılışında konuşan; Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KIRAÇ, "Oyunların çocukların zihinsel, bedensel ve psikolojik gelişimine katkı sağladığını ve özellikle akıl ve zekâ oyunlarının zihinsel gelişim için ayrı bir önem taşıdığını" belirtti. KIRAÇ ayrıca, turnuvaya katılan öğrencilere, okullarda bu tür oyunlara yer veren öğretmenlere ve turnuvanın hazırlanması ve yürütülmesinde emeği geçen hakemlere teşekkür etti.

Akıl ve zekâ oyunlarının hızlı düşünme ve pratik çözümler üretme becerilerini geliştiren oyunlar olduğunu vurgulayan Mustafa Kıraç, bu oyunların çocukların kişisel ve zihinsel gelişimine katkı sağladığını ifade etti. Ayrıca, eğitim döneminde çocukların oyunla ilişkilerini korumalarının önemine değindi.

Geleneksel hale gelen turnuva ile öğrencilerin bu alana olan ilgisinin artırılması ve okullarda oyun kültürünün yaygınlaştırılması hedeflendiğini belirten Mustafa Kıraç, turnuvaya katılan tüm öğrencilere başarılar diledi”.


 


Dragos Su Sporları Merkezi’nde Her Ay 164 Vatandaş Ücretsiz Eğitim AlıyorÖnceki Haber

Dragos Su Sporları Merkezi’nde Her Ay 16...

“BURAK BORA’YA GEL; KAN VER, CAN VER!” BAŞKALARININ HAYATI SİZİN DAMARLARINIZDA AKIYOR!Sonraki Haber

“BURAK BORA’YA GEL; KAN VER, CAN V...

Yorum Yazın